Museum Selfie Day 16 stycznia 2019 r.

Zapraszamy do nas! Zrób sobie selfie z wybranym eksponatem z naszych zbiorów, opublikuj je w sieci z #museumselfieday #muzeumśląskaopolskiego i weź udział w naszym konkursie! Do zdobycia nasze gadżety!

Świat z ulicy Poprzecznej

Ruta Molin (1937-2005)
i Adolf Panitz (1936-2010)
– szkic do podwójnego portretu

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ JAK CYBIS?

Odniesienia do twórczości Jana Cybisa w praktyce współczesnych polskich malarzy: Roman Dziadkiewicz, Bartosz Kokosiński, Robert Maciejuk

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

Muzeum Śląska Opolskiego

zaprasza Państwa na wystawę czasową:

„Galopem z Wołynia czyli dzieje 19 Pułku Ułanów Wołyńskich”

wystawa ze zbiorów Stowarzyszenia 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. gen. Edmunda Różyckiego oraz kolekcji prywatnych

Wystawa będzie dostępna
od 11 marca do 6 kwietnia 2014 r.

Muzeum Śląska Opolskiego
(wejście od ul. Muzealnej)

Obraz 033 b

 

Wystawa  poświęcona  jest  jednemu  z  najdzielniejszych  pułków  ułańskich  II RP.  Wsławiony w  trzech wojnach  –  I wojnie światowej, wojnie polsko-bolszewickiej i II wojnie światowej był jednocześnie jednym z najbardziej tragicznych jednostek wojny obronnej 1939.  Pamięć o nim była zagłuszana przez kilkadziesiąt lat przez to, że walczył on nie tylko przeciw niemieckim  ale także sowieckim najeźdźcom, a jego  wszyscy  oficerowie, którzy dostali się do niewoli  rosyjskiej zostali zamordowani   w Katyniu.

My, współorganizatorzy wystawy, Stowarzyszenie Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im.Gen.Edmunda Różyckiego, staramy się przywrócić  pamięć o naszych narodowych bohaterach z Pułku  odznaczonego Krzyżem Virtutti Militari.

Wy, goście tej wystawy,  też  pamiętajcie…


Designed and supported by
ARS Group
loading