Dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego
i
Prezes Fundacji Rozwoju Śląska
oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych

zapraszają na wystawę czasową

„Cel podróży: Śląsk”
„Reiseziel: Schlesien”
przygotowaną przez Muzeum Śląskie w Görlitz

wystawa ze zbiorów:

Muzeum Śląskiego w Görlitz
Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu
Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej
im. E.Smołki w Opolu
Muzeum Ziemi Prudnickiej w Prudniku
Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu

gmach główny
Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu
Mały Rynek 7
wejście od ul. Muzealnej

 Od 13 maja 2011 roku w Muzeum Śląska Opolskiego zwiedzać można wystawę czasową „Cel podróży: Śląsk/ Reiseziel: Schlesien”, która przygotowana została przez Muzeum Śląskie w Görlitz. Współorganizatorem i partnerem strategicznym wystawy jest Fundacja Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych. Ekspozycja jest wyborem najatrakcyjniejszych celów podróży w regionie, informuje o rozwoju turystyki na Śląsku od końca XVIII wieku i jednocześnie przedstawia Śląsk jako cel zawsze godny podróży. Oprawa wystawy ma formułę dwujęzyczną: polską i niemiecką.

Muzeum Śląskie w Görlitz przygotowało 18 „stacji podróży, które zapraszają w imaginacyjną podróż po Dolnym i Górnym Śląsku. Z Berlina droga prowadzić będzie przez Görlitz w kierunku Dolnego i Górnego Śląska i dalej, poprzez Śląska Austriacki, do Hrabstwa Kłodzkiego i na koniec w Karkonosze. Na wystawie zobaczyć będzie można także dwie „stacje opolskie”, związane z rozwojem turystyki w okolicach Gór Opawskich i Góry św. Anny.

Ekspozycja daje możliwość nie tylko zapoznania się z historią turystyki na Śląsku czy zobaczenia pamiątek z podróży modnych w wieku XIX czy XX, ale też umożliwia atrakcyjne spędzenie czasu z dziećmi – kilka interaktywnych stanowisk zostało przygotowanych specjalnie z myślą o nich. Wystawa prezentowana była do 10 lipca 2011 roku.


Designed and supported by
ARS Group
loading